Løbsresultater Jyllandsløbet 2019

Så er resultaterne klar fra dette års Jyllandsløb. Klasse 1 Startnr.KørerByMærkeÅrg.Point i alt32Sten GravgaardSpentrupRoyal Enfield19311263Michéle SøndergaardHobroNimbus19381882Erik HansenHobroHarley-Davidson19391831Jan Orloff ChristensenRingkøbingFN19322035Jens...

Resultat: Jyllandsløbet 2018

Så foreligger løbsresultaterne fra årets Jyllandsløb Jyllandsløb 2018 - Klasse 1 Kører Startnr Placering Total Jacob Møller Svenningsen 50 1 16 Carl Erik Breinbjerg 69 2 22 Michael M Pedersen 2 3 25 Gert Møller Pedersen 3 4 25 Peter Lind 62 5 29 Per Alvin Jørgensen 66...

Løbsresultat Jyllandsløb 2017

Billede taget af Carsten Lyster DVM  Jyllandløb 2017 Resultatliste     Kører           Klasse  1 By/Land Startnr Placering Total Gert M. Pedersen Randers 29 1 13 Jens Nørager Gjerlev 26 2 13 Michael M. Pedersen Randers 28 3 14 Kaj V. Pedersen Randers 13 4 14 Knud...

Resultat Jyllandsløbet 2016

Så er resultaterne klar fra årets Jyllandsløb Klasse 1 Jyllandsløbet 2016 - Klasse 1 Resultatliste Kører By/Land Startnr Placering Total Knud Mikkelsen Ebeltoft 5 1 17 Kaj V. Pedersen Randers C 4 2 18 Karl Erik Brejnbjerg Tørring 49 3 21 Marc Søndergaard Randers NØ 83...

Jyllandsløbet 2015 Klasse 1

  *DVM*  Jylland-2015 Resultatliste Kører           Klasse  1 By/Land Startnr Plac *Total Carsten Gade Vejle 85 1 18 Marc Søndergaard Randers 90 2 20 Karl Søndergaard Hobro 88 3 21 Jette W. Søndergaard Hobro 87 4 21 Carl Olesen Sæby 86 5 23 Kaj V. Pedersen...

Jyllandsløbet 2015 Klasse 2

  *DVM*  Jylland-2015 Resultatliste Kører           Klasse  2 By/Land Startnr Plac *Total Preben V. Jensen/Anne L. Jensen Borup 19 1 17 Christian Schmidt/Lene Larsen Borup 18 2 18 Martin Søndergaard/Michele Søndergaad Hobro 89 3 20 Charles Mortensen/Birthe...

Jyllandsløbet 2014 – Klasse 2

*DVM*  Jylland-2014 Resultatliste     Kører           Klasse  2 By/Land Startnr Plac *Total Jens Hald/Rita Hald Randers SØ 19 1 18 Ebbe Carmel/Kirsten Carmel Roskilde 6 2 50 Dorte Carmel/Tobias Carmel Roskilde 4 3 51 Steen Carmel/Sofie og Marie Carmel Roskilde 5 4 55...

Jyllandsløbet 2014 – Klasse 1

*DVM*  Jylland-2014 Resultatliste     Kører           Klasse  1 By/Land Startnr Plac *Total Kaj V. Pedersen Randers C 20 1 18 Svend Kusk Ikast 30 2 64 Stephen Møller Fredericia 31 3 71 Jacob Møller Svenningsen Århus N 50 4 71 Michael M. Pedersen Randers C 22 5 88 Jens...

Jyllandsløbet 2013 Klasse 1

  Klasse1: løbsnr Klasse navn Point         42 1 Henning Petersen 6 64 1 Ove Knudegård 6 72 1 Jens Secher Hald 8 31 1 Bendt Secher 10 49 1 Edmund Andersen 10 62 1 Knud Mikkelsen 10 73 1 Kaj V. Pedersen 10 36 1 Max Lunau 12 87 1 Gert Møller Pedersen 12 3 1 Helle Storm...

Jyllandsløbet 2013 Klasse 2

  Klasse 2: Placering løbsnr Kl. navn Point           1 61 2 Anders Peder Larsen/Inge Merethe Larsen 13 2 70 2 Torben Carlsen/KarinCarlsen 14 3 65 2 Erik Pedersen/ Maria M. Vistrup 16 4 1 2 Martin Knudsen/Bente Knudsen 17 5 59 2 Villy Mortensen/Nanna Mortensen 17 6 2...

Jyllandsløb 2012 – Klasse 1

Jyllandsløbet  2012 - Klasse 1       Kører           By/Land Startnr Plac Total Michael M.  Pedersen Randers C 81 1 11 Henning  Petersen Køge 11 2 17 Ole Kristian  Sommer København Ø 10 3 18 Jesper  Pedersen Randers SV 87 4 19 Sten  Sand Randers C 86 5 27 Kurt  Hansen...

Jyllandsløb 2012 – Klasse 2

Jyllandsløbet  2012 - Klasse 2       Kører          By/Land Startnr Plac Total Bent  Christensen/Margit Christensen Sydals 26 1 49 Hans Jørgensen/Hanne Jørgensen Galten 90 2 55 Martin  Knudsen/Bente Knudsen Randers NV 13 3 74 Hans-Ebbe  Carmel/Kirsten Carmel Roskilde...

Jyllandsløb 2012 – Klasse 3

Jyllandsløbet  2012 - Klasse 3       Kører           By/Land Startnr Plac Total Gert Møller  Pedersen Randers NØ 82 1 12 Kaj V.  Pedersen Randers C 62 2 15 Margit  Holm Langå 31 3 15 Peter  Holm Langå 30 4 16 Knud  Mikkelsen Århus C 75 5 18 Ole  Hermansen Randers NØ...

Jyllandsløb 2012 – Klasse 4

Jyllandsløbet  2012 - Klasse 4 Resultatliste     Kører           Klasse  4 By/Land Startnr Plac Total Ib  Østergaard/Conny Østergaard Hinnerup 23 1 15 Frede  Møller-Jensen/Lotte Møller Jensen Hinnerup 9 2 26 Svend Erik  Holm/Christa Holm Aabenraa 14 3 31 Jørgen ...

Jyllandsløbet 2010 – Klasse 2

CD med billeder fra løbet kan købes for 50,- ved henvendelse til Poul Iversen 74 47 16 95 / 40 34 54 62 Jyllandsløbet 2010 - Klasse 2   Resultatliste   Kører By/Land Startnr Placering Point Martin  Knudsen/Bente Knudsen...

Jyllandsløbet 2010 – Klasse 1

CD med billeder fra løbet kan købes for 50,- ved henvendelse til Poul Iversen 74 47 16 95 / 40 34 54 62 Jyllandsløbet 2010 - Klasse 1   Resultatliste   Kører        By/Land Startnr Placering Point Jens S.  Hald...

Jyllandsløb 2009 – Klasse 4 (grusvej og observatør)

Jyllandsløbet 2009 - Klasse 4grusvej og observatør   Resultatliste     Kører By/Land Startnr Placering Point Gunnar Sejerskilde/Alice Sejerskilde KirkeHyllinge 4 1 31 Ib Østergaard/Conny Østergaard Hinnerup 13 2 36 John Nyby /Kresten Sørensen Tjele 100 3 36 Erik...

Jyllandsløb 2009 – Klasse 3 (grusvej)

Jyllandsløbet 2009 - Klasse 3(grusvej)   Resultatliste     Kører By/Land Startnr Placering Point Karl Søndergaard Hobro 9 1 39 Jette V. Søndergaard Hobro 10 2 39 Marc Søndergaard Randers C 7 3 45 Martin Søndergaard Hobro 8 4 45 Bjarne Kjældgaard Erslev 81 5 46 Jens...

Jyllandsløb 2009 – Klasse 2 (asfalt vej og observatør)

Jyllandsløbet 2009 - Klasse 2(asfalt vej og observatør)   Resultatliste     Kører By/Land Startnr Placering Point Christian Christensen/Eva Christensen Tjele 28 1 47 Erling Nielsen/Inger Nielsen RandersNV 51 2 76 Preben Nielsen/Lisbeth Nielsen Hørning 50 3 77 Lars...

Jyllandsløb 2009 – Klasse 1 (asfalt vej)

Jyllandsløbet 2009 - Klasse 1 (asfalt vej)   Resultatliste     Kører By/Land Startnr Placering Point Stephen Møller ÅrhusC 49 1 40 Svend Kusk Ikast 48 2 42 Pia Christensen Tjele 27 3 47 Jan Engelbrechtsen Blokhus 91 4 47 Margit Holm Langå 74 5 47 Mogens Brøcher Viborg...

Jyllandsløbet 2008 – Alle klasser

Kører           Klasse  1 By/Land Startnr Plac Points Karl Erik Brejnbjerg Tørring         47 1 47 Torben Carlsen Kolding         35 2 94 Else J. Holm Andersen Haderslev       33 3 95 Flemming Holm Andersen Haderslev       32 4 96 Jens Schjødt Malling         69 5 114...

Jyllandsløbet 2006 – Klasse 2

Kører           Klasse  2 By/Land Startnr Plac Point Ib Østergaard/Conny Østergaard Hinnerup       29 1 7 Lars Henrik Sørensen/Kristine Sørensen/Hans Mariager       57 2 9 Carsten M. Elkjær/Kirsten Østergård Skanderborg    32 3 10 Helle Storm Sørensen/Marie Sørensen...

Jyllandsløbet 2006 – Klasse 1

Kører           Klasse  1 By/Land Startnr Plac Point Jens Secher Hald Randers        23 1 7 Kaj V. Pedersen Randers        24 2 7 Torben Carlsen Kolding        15 3 10 Flemming Holm Andersen Haderslev      16 4 10 John Michael Olsen Ålestrup       67 5 10 Johnny...

Jyllandsløbet 2005 – Klasse 2

Jyllandsløbet   Resultatliste Kører           Klasse  2 By/Land Startnr Plac Point Preben Nielsen/Lisbeth Nielsen Hørning        55 1 21 Poul Iversen/Karin Brix Thomsen Sydals         50 2 28 Erik Laursen/Anita Laursen Horsens        5 3 35 Martin Knudsen/Bente...

Jyllandsløbet 2005 – Klasse 1

Jyllandsløbet   Resultatliste   Kører           Klasse  1 By/Land Startnr Plac Point Ole Hermansen Randers        51 1 27 Michael M. Pedersen Randers        42 2 31 Jette Søndergaard Hobro          57 3 33 Erik Schou Hammel         12 4 50 Svend Aage Hansen...

Jyllandsløbet 2004 – Klasse 2

Jyllandsløbet 2004   Resultatliste Kører           Klasse  2 By/Land Startnr Plac Point Torben Carlsen/Karin Carlsen Kolding        8 1 14 Erik Laursen/Anita Lassen Horsens        14 2 15 Henning Nielsen/Bente Sørensen Havndal        31 3 17 Kurt A. Andersen/Astrid...

Jyllandsløbet 2004 – Klasse 1

Jyllandsløbet 2004   Resultatliste Kører           Klasse  1 By/Land Startnr Plac Point Jens Secher Hald Randers        38 1 10 Kaj V. Pedersen Randers        39 2 10 Hans Jørgen Hansen Engesvang      21 3 12 Johannes Schmith Gistrup        18 4 27 Henrik Nissum...

Jyllandsløbet 2003

Jyllandsløbet  2003 RESULTATLISTE   Kører           Klasse  1 By/Land Startnr Plac Points Ole Hermansen Randers        5 1 12 Knud Mikkelsen Ebeltoft       4 2 13 John K. Baandrup Herning        45 3 33 Stephen Møller Ikast          60 4 47 Margit Hansen...

Jyllandsløbet 2002 – Klasse 2

Jyllandsløbet 2002 Resultater Kører Klasse 2 Start nr. Placering Point Stephen Møller/Mads Møller 61 1 6 Svend Nørgaard Kusk/Elsine Møller 60 2 7 Erik Laursen/Anita Lassen 16 3 12 Ole Hermansen/Birthe Hermansen 47 4 14 Kurt Høybye/Karen Høybye 6 5 18 Preben...

Jyllandsløbet 2002 – Klasse 1

Jyllandsløbet 2002 Resultater Kører Klasse 1 Start nr. Placering Point Bjarne Skov Andersen 5 1 18 Lilan Willum Nielsen 70 2 19 Peter Willum Nielsen 69 3 19 Erik Schou 45 4 20 Knud Mikkelsen 46 5 21 Chr. B. Petersen 76 6 24 Ole Artved 2 7 26 Bendt Secher 68 8 26 Gorm...

Bliv medlem
Meld dig ind i DVM og modtag vores medlemsblad 6 gange om året.


Nye medlemmer kan købe bogen "Danmarks Veteran Motorcykleklub gennem 50 år" for kun 100 kr.

Klubmedlemmer kan deltage i vores lukkede Facebook gruppe
Klubmedlemmer kan deltage i vores lukkede Facebook gruppe


Andre kan følge med i vores åbne Facebook gruppe

1 dag siden

Stumpemarked i Mannheim Tyskland.
Bussen går fra Danmark den 10 Okt. Om aften og er hjemme igen den 13 Okt om natten. Opsamling i Ringkøbing,Pårup,Kolding og Padborg.
Har 6 pladser tilbage.
Se på. Www.veterrama.de

Ring for fler oplysninger
Lars Brøcher tlf. 40722069
... Læs mereLæs mindre

Læs på Facebook

1 uge siden

Hej med Jer
Jeg kom tilfældigvis forbi .....
Så her ligger det et par billeder fra Jeres tur i de sydfynske - Egeskov Løbet.
www.facebook.com/groups/322834011137988/
😃
... Læs mereLæs mindre

Læs på Facebook
Aarhus Nimbus
Stubbekøbing
Herning Stumpemarked
GF Forsikring
DVM
Egeskov slot
Lommelev
Motel Wittrup
Alm Brand Bank
Iversens
Veteranimporten
Ingana
Aqua Nife
X