Bestyrelse

Formand

Jette V. Søndergaard
Lindumvej 23
9500 Hvornum
formand@dvm.dk
Tlf. 40 45 97 76 Træffes efter kl 17

Sekretær

Ole Jensen
Giesegårdsvej 107, Gørslev
4100 Ringsted
sekretaer@dvm.dk
Tlf. 27 21 94 20

Salg af klubeffekter (DVM bæltespænder, stofmærker, knaphuls emblemer mm.)
Medlemsregister

Veteranekspert

Carsten Grønquist Knudsen
Borupvej 26
4300 Holbæk
veteranekspert@dvm.dk
Tlf. 50 59 51 57

Kasserer

Otto V. Lassen
Eget Bo 17
4000 Roskilde
kasserer@dvm.dk
Tlf. 46 36 74 73

CVR-nummer: 33181299
Reg.nr. 1551 Konto 9660410
IBAN: DK 54 3000 0009 6604 10
SWIFT BIC: DABADKKK
PayPal kan også benyttes
(Paypal sendes til kasserer@dvm.dk)

Sportsleder

Torben Juul Hansen
Grønvej 4 A
5550 Langeskov
sportsleder@dvm.dk
Tlf. 53 69 28 80

Udvalgsmedlemmer

Redaktør

Leif Obbekær
Ahornvej 19
5250 Odense SV
redaktoer@dvm.dk
Tlf. 66 17 33 96

Arkivar

Leif Obbekær
Ahornvej 19
5250 Odense SV
arkivar@dvm.dk
Tlf. 66 17 33 96

Webredaktør (nyheder, kalender mm.)

Martin Søndergaard
Klejtrupvej 42
9500 Hobro
webredaktoer@dvm.dk
Tlf. 40 46 04 02 Træffes efter kl 17

Webmaster (teknik)

Poul Bay
Maglegårds Alle 12
2860 Søborg
webmaster@dvm.dk
Tlf. 22 98 56 25

Region København

Kontaktperson

Kurt H. Jensen
tlf. 23 83 81 23
email: Frem9@get2net.dk

Region Midtsjælland

Aktivitetsudvalg

Niels Andersen, Formand.
Tlf 40500265, e-mail: fam.andersen34@gmail.com

Aktivitetsudvalg

Giovanna Andersen, Kasserer.
e-mail: fam.andersen34@gmail.com

Aktivitetsudvalg

Carsten Grønquist Knudsen, løbs tilrettelægger.
Tlf 50595157, e-mail: veteranekspert@dvm.dk

Aktivitetsudvalg

Henrik Schackinger Larsen, Facebook og E-mail udsendelser.
Tlf. 24627473, e-mail: hensla57@gmail.com

Aktivitetsudvalg

Kenneth Morsing, referent.
Tlf 21216783, e-mail: morsing.km@gmail.com

Husk

i øvrigt at tænke på at tilbyde/aftale fælles transport, herunder også tilbyde plads til ældre medlemmer, som måske ikke er glade for at køre, når det er mørkt.

Region Fyn

Lokalredaktør

Ole Ploug Jantzen
Langgade 65
5750 Ringe
Tlf. 2825 4146
mopj@smilepost.dk

Kontaktperson

Peder Hansen
Tlf. 4014 6152
peder.chr.hansen@gmail.com

Region Sydjylland

Lokalredaktør

Svend Erik Outzen,
Brigadevej 13,
6400 Sønderborg
Mobil: 2082 8013

Aktivitetsudvalg

Svend Erik Holm
christa.holm@hotmail.com
Tlf. 74 68 56 05

Aktivitetsudvalg

Torben Carlsen
katocarl1@hotmail.com
Tlf. 21 44 72 43

Aktivitetsudvalg

Lars Mylius Hjelm
mylius-hjelm@mail.tele.dk
Tlf. 75 94 22 61

Aktivitetsudvalg

Jan Hansen
Skovvej 32, Havnbjerg
6430 Nordborg
Mobil: 5125 0104

Region Midt/Vestjylland

Lokalredaktør

Region Nordjylland

Kontaktperson

Kontaktperson
Kaj V. Pedersen
Rensdyrvej 23
8960 Randers SØ
Tlf. 86433630 eller 40191630
kaj.v.p@webspeed.dk

Lokalredaktør

Bliv medlem
Meld dig ind i DVM og modtag vores medlemsblad 6 gange om året.


Nye medlemmer kan købe bogen "Danmarks Veteran Motorcykleklub gennem 50 år" for kun 150 kr.

GF Forsikring
Aqua Nife
Herning Stumpemarked
Andersen Nimbus
Stubbekøbing
Thisted Forsikring
Aarhus Nimbus
Alm Brand Bank
Iversens
DVM
Ingana
X