Løvfaldsløbet 2014 Klasse 2

Resultater: Løvfaldsløbet 2014 Klasse 2: S-Nr Deltager: Observatør: By Model: År:   Lørdag Søndag Total 20 Jørgen Møller Else Schneider Å rhus N BMW 750 1937   34 9 43 13 DorteCarmel Sofie Carmel Roskilde Harley Davidson 1923   41 30 71 12 Steen Carmel Marie Carmel...

Fladtankerløbet 2014 Klasse 1

*DVM* Fladtanker - 2014   Resultatliste Kører      Klasse 1 By Startnr Plac. Strafpoint Bent  Rye Odense SV 11 1 17 Antoni  Lauesen Årslev 12 2 19 Arne Mørk Bramsen 45 3 25 Michael M.  Pedersen Randers C 37 4 27 Jan  Hansen Nordborg 2 5 31 Steen Hadberg  Petersen...

Fladtankerløbet 2014 Klasse 2

*DVM* Fladtanker - 2014   Resultatliste Kører/Observatør  Klasse 2 By. Startnr Plac. Strafpoint Jørgen  Møller/Else Schneider Århus N 26 1 5 Niels Erik  Sørensen/Gerda Sørnesen Hadsten 13 2 38 Erik  Laursen/Anita Lassen Horsens 8 3 41 Hans-Ebbe  Carmel/Kirsten Carmel...

Egeskovløbet 2014 – Klasse 1

*DVM*  Egeskov-2014 Resultatliste     Kører           Klasse  1 By/Land Startnr Plac *Point Kaj V. Pedersen Randers C 101 1 29 Johnny Christensen Ølstykke 135 2 30 Matti Vedersø Glumsø 59 3 33 Ole Kristian Sommer København Ø 57 4 34 Henning Petersen Køge 55 5 35...

Egeskovløbet 2014 – Klasse 2

*DVM*  Egeskov-2014 Resultatliste       Kører           Klasse  2 By/Land Startnr Plac *Point Henning Nielsen/Bente Sørensen Havndal 13 1 22 Leif Obbekær Hansen/Dagny Obbekær Odense SV 119 2 29 Jens Secher Hald/Rita Hald Randers SØ 99 3 32 Ib Østergaard/Conny...

Egeskovløbet 2014 – Klasse 3

*DVM*  Egeskov-2014 Resultatliste       Kører           Klasse  2 By/Land Startnr Plac *Point Henning Nielsen/Bente Sørensen Havndal 13 1 22 Leif Obbekær Hansen/Dagny Obbekær Odense SV 119 2 29 Jens Secher Hald/Rita Hald Randers SØ 99 3 32 Ib Østergaard/Conny...

Egeskovløbet 2014 – Klasse 4

*DVM*  Egeskov-2014 Resultatliste       Kører           Klasse  3 By/Land Startnr Plac *Point Poul Iversen Sydals 102 1 31 Peter Lind Hillerød 60 2 45 Per Møller Horsens 122 3 51 Allan Sørensen Hedensted 124 4 51 Laurits Lind Middelfart 58 5 52 Jens Nørager Gjerlev J...

Jyllandsløbet 2014 – Klasse 2

*DVM*  Egeskov-2014 Resultatliste       Kører           Klasse  4 By/Land Startnr Plac *Total Ivan B. Petersen/Ida Fog Petersen Karlslunde 16 1 27 Andrew Bott/Mette Bott Haslev 104 2 28 Charles Mortensen/Birthe Mortensen Nordborg 100 3 32 Mikael Nordstrøm/Julie F....

Jyllandsløbet 2014 – Klasse 1

*DVM*  Jylland-2014 Resultatliste     Kører           Klasse  2 By/Land Startnr Plac *Total Jens Hald/Rita Hald Randers SØ 19 1 18 Ebbe Carmel/Kirsten Carmel Roskilde 6 2 50 Dorte Carmel/Tobias Carmel Roskilde 4 3 51 Steen Carmel/Sofie og Marie Carmel Roskilde 5 4 55...

Skagenløbet 2014 – Klasse 1

*DVM*  Jylland-2014 Resultatliste     Kører           Klasse  1 By/Land Startnr Plac *Total Kaj V. Pedersen Randers C 20 1 18 Svend Kusk Ikast 30 2 64 Stephen Møller Fredericia 31 3 71 Jacob Møller Svenningsen Århus N 50 4 71 Michael M. Pedersen Randers C 22 5 88 Jens...

Bliv medlem
Meld dig ind i DVM og modtag vores medlemsblad 6 gange om året.


Nye medlemmer kan købe bogen "Danmarks Veteran Motorcykleklub gennem 50 år" for kun 100 kr.

Klubmedlemmer kan deltage i vores lukkede Facebook gruppe
Klubmedlemmer kan deltage i vores lukkede Facebook gruppe


Andre kan følge med i vores åbne Facebook gruppe

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating access token: Session has expired on Monday, 19-Aug-19 01:00:10 PDT. The current time is Thursday, 22-Aug-19 22:20:38 PDT.
Type: OAuthException
Code: 190
Subcode: 463
Please refer to our Error Message Reference.
DVM
Aqua Nife
Ingana
Egeskov slot
Iversens
Aarhus Nimbus
Lommelev
GF Forsikring
Motel Wittrup
Alm Brand Bank
Stubbekøbing
Veteranimporten
Herning Stumpemarked
X