Jyllandsløb 2012 – Klasse 3

Jyllandsløbet  2012 - Klasse 3       Kører           By/Land Startnr Plac Total Gert Møller  Pedersen Randers NØ 82 1 12 Kaj V.  Pedersen Randers C 62 2 15 Margit  Holm Langå 31 3 15 Peter  Holm Langå 30 4 16 Knud  Mikkelsen Århus C 75 5 18 Ole  Hermansen Randers NØ...

Jyllandsløb 2012 – Klasse 4

Jyllandsløbet  2012 - Klasse 4 Resultatliste     Kører           Klasse  4 By/Land Startnr Plac Total Ib  Østergaard/Conny Østergaard Hinnerup 23 1 15 Frede  Møller-Jensen/Lotte Møller Jensen Hinnerup 9 2 26 Svend Erik  Holm/Christa Holm Aabenraa 14 3 31 Jørgen ...

Skagen Løbet 2012 – Klasse 5

Skagenløbet  2012 Resultatliste           Kører           Klasse  5 By/Land Startnr Placering Dag-1 Dag-2 Dag-3 Total Alex Juul  Hansen Odense S 68 1 31 14 17 62 Erik Birch  Jensen Tommerup 67 2 39 9 17 65 Svend Nørgaard  Kusk Ikast 49 3 26 32 19 77 Ole  Hermansen...

Skagen Løbet 2012 – Klasse 4

Skagenløbet  2012 Resultatliste           Kører           Klasse  4 By/Land Startnr Placering Dag-1 Dag-2 Dag-3 Total Jørgen  Møller/Else Schneider Århus N 181 1 32 25 25 82 Ole  Kyhl/Allan Jensen Taastrup 119 2 31 24 39 94 Jens W.  Hansen/Lars Kristoffersen...

Skagen Løbet 2012 – Klasse 3

Skagenløbet  2012 Resultatliste           Kører           Klasse  3 By/Land Startnr Placering Dag-1 Dag-2 Dag-3 Total Jan Svane  Crilsen Frederikshavn 48 1 13 8 7 28 Karl Erik  Brejnbjerg Tørring 120 2 26 12 37 75 Gert Møller  Pedersen Randers NØ 111 3 44 26 27 97...

Skagen Løbet 2012 – Klasse 2

Skagenløbet  2012 Resultatliste           Kører           Klasse  2 By/Land Startnr Placering Dag 1 Dag 2 Dag 3 Total Frank  Hansen Gislinge 6 1 33 28 21 82 Mogens  Hansen Gilleleje 7 2 33 27 22 82 Kai  Pedersen Holbæk 8 3 32 27 23 82 Michael M.  Pedersen Randers C...

Skagen Løbet 2012 – Klasse 1

Skagen Løbet 2012 Resultatliste             Kører           Klasse  1 By/Land Startnr Placering Dag 1 Dag 2 Dag 3 Total Stephen  Møller Fredericia 47 1 9 6 2 17 Erik  Kristensen Hillerød 2 2 50 82 5 137 Steen Petersen Haderslev 21 3 33 111 26 170 Arne Møller  Bramsen...

Natløb 2011

Natløb 2011

Startnr Deltager Observatør By Model Årgang Klasse Strafpoint 13 Stig Hansen Hillerød BSA 1931 1 24 11 Frank Hansen Holbæk 1 26 1 John Adamsen Jensen Strøby Egede DKW 1938 1 114 5 Jeppe Frederiksen Skælskør Nimbus 1956 1 166 7 Ole Jensen Gørslev BSA 1961 1 223 9 Ole...

Egeskovløbet 2011 – Klasse 6

Kører By/land Startnr Plac. Point Erik Findstrøm/Henrik Mikkelsen Haslev 107 1 15 Alfred Andersen/Anne Marie Andersen Gråsten 54 2 21 Niels Palle Nielsen/Tina Nielsen Nyborg 47 3 22 Ib Østergaard/Conny Østergaard Hinnerup 63 3 22 Ole Ploug/May-Britt Ploug Jantzen...

Egeskovløbet 2011 – Klasse 5

Kører By/land Startnr Plac. Point Jens Bisbjerg Andersen Frederikshavn 141 1 10 Kaj V. Pedersen Randers C 75 2 19 Jan Hedeager Lunderskov 149 3 19 Henrik Nissum Stenstrup 114 4 20 Christian Jørgensen Hillerød 113 5 21 Svend Aage Hansen Nibe 130 6 21 Otto V. Lassen...

Bliv medlem
Meld dig ind i DVM og modtag vores medlemsblad 6 gange om året.


Nye medlemmer kan købe bogen "Danmarks Veteran Motorcykleklub gennem 50 år" for kun 100 kr.

Veteranimporten
Iversens
GF Forsikring
Aqua Nife
Egeskov slot
Aarhus Nimbus
Ingana
Lommelev
Alm Brand Bank
DVM
Stubbekøbing
X