Skagensløb 2003 – Klasse 3

Skagenløbet 2003 RESULTATLISTE           Kører Klasse 3 By/Land Startnr Plac Dg-1 Dg-3 Total* Svend Kusk Ikast 56 1 15 9 24 Stephen Møller Ikast 55 2 15 9 24 Niels Arne Andersen VibySj. 168 3 17 10 27 Karl Erik Brejnbjerg Tørring 165 4 26 9 35 Jens W. Hansen...

Skagensløb 2003 – Klasse 2

Skagenløbet 2003 RESULTATLISTE           Kører Klasse 2 By/Land Startnr Plac Dg-1 Dg-3 Total* Knud Mikkelsen Ebeltoft 143 1 21 16 37 Steen Vittrup Roskilde 74 2 12 26 38 Jens Secher Hald Randers 133 3 31 14 45 Stig Holm Espergærde 20 4 29 17 46 Erling Holm Dragør 19 5...

Skagensløb 2003 – Klasse 1

Skagenløbet  2003 RESULTATLISTE           Kører           Klasse  1 By/Land Startnr Plac Dg-1 Dg-3 Total*   Jan Svane Crilsen Frederikshavn  57 1 17 2 19   Svend Boss Henrichsen Vanløse        11 2 76 6 82   Kaj Jensen København Ø    12 3 82 5 87   Arne Ousted...

Løvfaldsløbet 2002 – Klasse 4

Løvfaldsløbet 2002 - Klasse 4 Resultater Kører/observatør Start nr. Placering Dag 1 Dag 2 Total Steen Carmel/Kasper Andersen 56 1 45 6 51 Hanne Sigsgaard/Nina Brunhede 16 2 58 18 76 Poul F. Rasmussen 57 3 65 14 79 Palle Buus/Axel Vang Hansen 39 4 63 30 93 Svend...

Løvfaldsløbet 2002 – Klasse 3

Løvfaldsløbet 2002 - Klasse 3 Resultater Kører/observatør Start nr. Placering Dag 1 Dag 2 Total Peter Villum Nielsen 60 1 32 19 51 Ole Hermandsen 19 2 41 13 54 Carsten W. Hansen 11 3 33 21 54 Jens W. Hansen 12 4 39 20 59 Poul Erik Høgholm 47 5 55 17 72 Gunnar...

Løvfaldsløbet 2002 – Klasse 2

Løvfaldsløbet 2002 - Klasse 2 Resultater Kører/observatør  Start nr. Placering Dag 1 Dag 2 Total Knud Mikkelsen 20 1 52 12 64 Erik Findstrøm 41 2 45 33 78 Lars B. Klitgaard 13 3 46 43 89 Henning Petersen 49 4 48 58 106 Åse Ølholm 6 5 90 18 108 Kaj Pedersen 54 6 47 77...

Egeskovløbet 2002 – Klasse 4

Egeskovløbet 2002 - Klasse 4 - Tegnrute Resultater Kører/observatør Start nr. Placering Total Niels Erik Sørensen/Gerda Sørensen 37 1 71 Charles Mortensen/Birthe Mortensen 108 2 73 Ole Hansen/Anny Hansen 142 3 77 Dietrich Cöppencastrop 199 4 83 Bent Sørensen/Kasper...

Egeskovløbet 2002 – Klasse 3

Egeskovløbet 2002 - Klasse 3 - Tegnrute Resultater Kører Start nr. Placering Total Wagner Andersen 184 1 68 Jack Bryø 125 2 71 Villy Carlo Hansen 39 3 74 Ove Pedersen 1 4 75 Knud Carstensen 38 5 77 Joan Nielsen 131 6 79 Keld Kirkegaard Nielsen 130 7 79 Preben Ejvin...

Egeskovløbet 2002 – Klasse 2

Egeskovløbet 2002 - Klasse 2 - Kortrute Resultater Kører/observatør Start nr. Placering Total Klaus Rasmussen/Leif Nørgaard 86 1 10 Svend Nørgaard Kusk/Mads Møller 113 2 18 Ib Østergaard/Conny Østergaard 52 3 20 Bjarne Skov Andersen/Helle Christensen 14 4 22 Kurt...

Egeskovløbet 2002 – Klasse 1

Egeskovløbet 2002 - Klasse 1 - Kortrute Resultater Kører Start nr. Placering Total Ole Hermansen 85 1 8 Johnny Christensen 32 2 11 Alex Juul Hansen 195 3 14 Torben Juul Hansen 194 4 14 Jan Svane Crilsen 111 5 18 Frank Hansen 24 6 19 Susanne Møller 112 7 19 Hans Erik...

Bliv medlem
Meld dig ind i DVM og modtag vores medlemsblad 6 gange om året.


Nye medlemmer kan købe bogen "Danmarks Veteran Motorcykleklub gennem 50 år" for kun 150 kr.

Iversens
Thisted Forsikring
GF Forsikring
Veteranimporten
Aarhus Nimbus
Alm Brand Bank
Lommelev
Stubbekøbing
Aqua Nife
DVM
X