Jubilæumsløbet 2015-Dag 1

*DVM*  Jubilæumsløbet Resultatliste Torsdag Kører           Klasse  11 By/Land Startnr Plac *Total Kresten  Kusk Nykøbing M 3 1 80 Peter Koldgaard  Eriksen   1 2 84 Henning  Christensen Vodskov 5 3 88 Jesper Christensen Dybvad 4 4 95 Sten Sand   34 5 109 Knud ...

Jubilæumsløbet 2015-Dag 2

*DVM*  Jubilæumsløbet Resultatliste Fredag Kører           Klasse  21 By/Land Startnr Plac *Total Jørgen  Kjærgaard Odense C 24 1 154 Knud  Jørgensen Broby 20 2 321 Jens  Nielsen Hedensted 22 3 329 Poul  Christensen Hedensted 21 4 339 Eigil  Sørensen Odense SØ 17 5...

Jubilæumsløbet 2015-Dag 3

*DVM*  Jubilæumsløbet Resultatliste Lørdag Kører           Klasse  31 By/Land Startnr Plac *Total Arne  Ousted Hedehusene 29 1 39 Carsten  Sommer København Ø 30 2 296 Gregers  Holt Frederikssund 26 3 Udg. Betina  Spang Frederikssund 27 4 Udg. Jens Peter  Sørensen...

Skagenløbet 2015 – Klasse 1

*DVM*  Skagen-2015 Resultatliste Kører           Klasse  1 By/Land Startnr Plac Dg-1 Dg-2 Dg-3 *Total Stephen  Møller Fredericia 148 1 48 37 24 109 Lars  Klitgaard Slagelse 7 2 45 41 27 113 Erik  Kristensen Hillerød 6 3 53 47 26 126 Heinz Kindler/følgevogn Klaus...

Skagenløbet 2015 – Klasse 2

*DVM*  Skagen-2015 Resultatliste Kører           Klasse  2 By/Land Startnr Plac Dg-1 Dg-2 Dg-3 *Total Michael  Linder-Madsen Greve 11 1 54 48 41 143 Michael M.  Pedersen Randers C 104 2 45 92 14 151 Hans Erik  Hemmingsen Årslev 20 3 45 87 41 173 Finn  Olsen Slangerup...

Skagenløbet 2015 – Klasse 3

*DVM*  Skagen-2015 Resultatliste Kører           Klasse  2 By/Land Startnr Plac Dg-1 Dg-2 Dg-3 *Total Michael  Linder-Madsen Greve 11 1 54 48 41 143 Michael M.  Pedersen Randers C 104 2 45 92 14 151 Hans Erik  Hemmingsen Årslev 20 3 45 87 41 173 Finn  Olsen Slangerup...

Skagenløbet 2015 – Klasse 4

*DVM*  Skagen-2015 Resultatliste Kører           Klasse  3 By/Land Startnr Plac Dg-1 Dg-2 Dg-3 *Total Arki  Hansen Karlslunde 114 1 39 45 44 128 Lars  Hillebrand Karlslunde 115 2 38 44 49 131 Gert Møller  Pedersen Randers NØ 103 3 57 92 14 163 Claus  Borop Dragør 198...

Skagenløbet 2015 – Klasse 5

*DVM*  Skagen-2015 Resultatliste           Kører           Klasse  4 By/Land Startnr Plac Dg-1 Dg-2 Dg-3 *Total Jørgen  Møller/Else Schneider Århus N 141 1 72 65 23 160 Niels  West/Frede Vest Viby Sjælland 170 2 67 57 37 161 Stig  Hansen/Lene Hansen Hillerød 105 3 46...

Natløb på Sjælland 2014

*DVM*  Skagen-2015 Resultatliste           Kører           Klasse  5 By/Land Startnr Plac Dg-1 Dg-2 Dg-3 *Total Knud  Mikkelsen Ebeltoft 77 1 30 34 38 102 Erik  Møller Silkeborg 75 2 28 16 60 104 Alex Juul  Hansen Odense S 83 3 42 31 35 108 Erling Sandahl ...

Løvfaldsløbet 2014 Klasse 1

  Natløb på Sjælland 25 oktober 2014, DVM                 S-Nr Deltager: Observatør: By Model: År: kl. Straf 3 Karl Søndergaard   Odder BSA 1930 1 47 2 Jette Søndergaard   Odder BSA 1932 1 48 16 John Adamsen Jensen   Stræby Egede DKW 1938 1 56 9 Matti Vedersø   Glumsø...

Bliv medlem
Meld dig ind i DVM og modtag vores medlemsblad 6 gange om året.


Nye medlemmer kan købe bogen "Danmarks Veteran Motorcykleklub gennem 50 år" for kun 100 kr.

Klubmedlemmer kan deltage i vores lukkede Facebook gruppe
Klubmedlemmer kan deltage i vores lukkede Facebook gruppe


Andre kan følge med i vores åbne Facebook gruppe

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating access token: Session has expired on Monday, 19-Aug-19 01:00:10 PDT. The current time is Thursday, 22-Aug-19 22:17:28 PDT.
Type: OAuthException
Code: 190
Subcode: 463
Please refer to our Error Message Reference.
Egeskov slot
Veteranimporten
Lommelev
Aqua Nife
DVM
Herning Stumpemarked
Motel Wittrup
Alm Brand Bank
Ingana
Stubbekøbing
Aarhus Nimbus
Iversens
GF Forsikring
X