Natløb på Sjælland 2014

  Natløb på Sjælland 25 oktober 2014, DVM                 S-Nr Deltager: Observatør: By Model: År: kl. Straf 3 Karl Søndergaard   Odder BSA 1930 1 47 2 Jette Søndergaard   Odder BSA 1932 1 48 16 John Adamsen Jensen   Stræby Egede DKW 1938 1 56 9 Matti Vedersø   Glumsø...

Løvfaldsløbet 2014 Klasse 1

Resultater: Løvfaldsløbet 2014 Klasse 1 S-Nr Deltager: By Model: År: Lørdag Søndag Total 21 Jacob Møller Århus N Harley Davidson 1928 33 8 41 8 Ole Sommer København Ø Nimbus 1938 12 75 87 9 Henning Petersen Køge Indian 1929 11 80 91 10 Matti Lundberg Vedersø Glumsø...

Løvfaldsløbet 2014 Klasse 2

Resultater: Løvfaldsløbet 2014 Klasse 2: S-Nr Deltager: Observatør: By Model: År:   Lørdag Søndag Total 20 Jørgen Møller Else Schneider Å rhus N BMW 750 1937   34 9 43 13 DorteCarmel Sofie Carmel Roskilde Harley Davidson 1923   41 30 71 12 Steen Carmel Marie Carmel...

Fladtankerløbet 2014 Klasse 1

*DVM* Fladtanker - 2014   Resultatliste Kører      Klasse 1 By Startnr Plac. Strafpoint Bent  Rye Odense SV 11 1 17 Antoni  Lauesen Årslev 12 2 19 Arne Mørk Bramsen 45 3 25 Michael M.  Pedersen Randers C 37 4 27 Jan  Hansen Nordborg 2 5 31 Steen Hadberg  Petersen...

Fladtankerløbet 2014 Klasse 2

*DVM* Fladtanker - 2014   Resultatliste Kører/Observatør  Klasse 2 By. Startnr Plac. Strafpoint Jørgen  Møller/Else Schneider Århus N 26 1 5 Niels Erik  Sørensen/Gerda Sørnesen Hadsten 13 2 38 Erik  Laursen/Anita Lassen Horsens 8 3 41 Hans-Ebbe  Carmel/Kirsten Carmel...

Egeskovløbet 2014 – Klasse 1

*DVM*  Egeskov-2014 Resultatliste     Kører           Klasse  1 By/Land Startnr Plac *Point Kaj V. Pedersen Randers C 101 1 29 Johnny Christensen Ølstykke 135 2 30 Matti Vedersø Glumsø 59 3 33 Ole Kristian Sommer København Ø 57 4 34 Henning Petersen Køge 55 5 35...

Egeskovløbet 2014 – Klasse 2

*DVM*  Egeskov-2014 Resultatliste       Kører           Klasse  2 By/Land Startnr Plac *Point Henning Nielsen/Bente Sørensen Havndal 13 1 22 Leif Obbekær Hansen/Dagny Obbekær Odense SV 119 2 29 Jens Secher Hald/Rita Hald Randers SØ 99 3 32 Ib Østergaard/Conny...

Egeskovløbet 2014 – Klasse 3

*DVM*  Egeskov-2014 Resultatliste       Kører           Klasse  3 By/Land Startnr Plac *Point Poul Iversen Sydals 102 1 31 Peter Lind Hillerød 60 2 45 Per Møller Horsens 122 3 51 Allan Sørensen Hedensted 124 4 51 Laurits Lind Middelfart 58 5 52 Jens Nørager Gjerlev J...

Egeskovløbet 2014 – Klasse 4

*DVM*  Egeskov-2014 Resultatliste       Kører           Klasse  4 By/Land Startnr Plac *Total Ivan B. Petersen/Ida Fog Petersen Karlslunde 16 1 27 Andrew Bott/Mette Bott Haslev 104 2 28 Charles Mortensen/Birthe Mortensen Nordborg 100 3 32 Mikael Nordstrøm/Julie F....

Jyllandsløbet 2014 – Klasse 2

*DVM*  Jylland-2014 Resultatliste     Kører           Klasse  2 By/Land Startnr Plac *Total Jens Hald/Rita Hald Randers SØ 19 1 18 Ebbe Carmel/Kirsten Carmel Roskilde 6 2 50 Dorte Carmel/Tobias Carmel Roskilde 4 3 51 Steen Carmel/Sofie og Marie Carmel Roskilde 5 4 55...

Bliv medlem
Meld dig ind i DVM og modtag vores medlemsblad 6 gange om året.


Nye medlemmer kan købe bogen "Danmarks Veteran Motorcykleklub gennem 50 år" for kun 100 kr.

Aarhus Nimbus
Egeskov slot
Herning Stumpemarked
Veteranimporten
Lommelev
DVM
Iversens
Alm Brand Bank
Aqua Nife
Ingana
Stubbekøbing
GF Forsikring
X