Egeskovløbet 2011 – Klasse 2

Kører By/land Startnr Plac. Point Jens Peter Sørensen/Veronica og Alexander Lejre 26 1 33 Erik Møller/Matias Møller Silkeborg 10 2 37 Erik Kristensen/Alice Kristensen Hillerød 9 3 40 Svend Kusk/Mia Persey Ikast 4 4 72 Egon Jacobsen/Karen Jørgensen Hammel 8 5...

Egeskovløbet 2011 – Klasse 1

Kører By/land Startnr Plac. Point Heinz Kindler Kaltenkirchen 86 1 40 Jan Svane Crilsen Frederikshavn 5 2 56 Stephen Møller ÅrhusC 6 3 71 Vagn Roald Hansen Roskilde 40 4 149 Gunnar Svendsen Vejby 15 5 164

Skagenløbet 2011 – Klasse 5

Kører           Klasse  5 By/Land Startnr Plac Dag 1 Dag 2 Dag 3 Total Ole Hermansen Randers NØ 114 1 61 19 5 85 Knud Mikkelsen ÅrhusC 113 2 62 19 5 86 Erik Birch Jensen Tommerup 95 3 88 22 10 120 Alex Juul Hansen...

Fladtankerløbet 2011

Fladtankerløbet 2011 Resultatliste Kører           Klasse  1 Start nummer   Place- ring Point HTK RKT Temp Start Gunnar Tveskov / Niels 50 1 0 0 0 Karl Erik Brejnbjerg 12 2 2 2 0 Erik Laursen /...

Skagenløbet 2011 – Klasse 3

Kører           Klasse  3 By/Land Startnr Plac Dag 1 Dag 2 Dag 3 Total Svend Kusk Ikast 157 1 75 26 11 112 Stephen Møller ÅrhusC 158 2 75 26 11 112 Jan Svane Crilsen Frederikshavn 156 3 76 27 12 115 Karl Erik...

Skagenløbet 2011 – Klasse 4

Kører           Klasse  4 By/Land Startnr Plac Dag 1 Dag 2 Dag 3 Total Ebbe Carmel/Steen Carmel Roskilde 30 1 80 23 10 113 Peter Holm/Magit Holm Langå 180 2 127 37 11 175 Erling Sandahl Sørensen/Inga Sørensen...

Skagenløbet 2011 – Klasse 2

Kører           Klasse  2 By/Land Startnr Plac Dag 1 Dag 2 Dag 3 Total Carsten Jørgensen Hedehusene 132 1 76 41 15 132 Hans Erik Hemmingsen Årslev 22 2 87 37 15 139 Marc Søndergaard Randers C 182 3 107 31 21 159...

Skagenløbet 2011 – Klasse 1

Kører           Klasse  1 By/Land Startnr Plac Dag 1 Dag 2 Dag 3 Total Erik Kristensen Hillerød 78 1 51 14 90 155 Per Alvin Jørgensen Christiansfeld 1 2 50 31 149 230 Marianne Emcken København NV 7 3 99 66 91 256...

Natløb 2010 – Midtsjælland

Klasse 1 Startnr Deltager: Observatør: By Model: År: kl. Point 3 Stephen Møller Århus New Hudson - (550 Ccm) 1932 1 10 1 Svend Kusk Ikast New Hudson - (550 Ccm) 1931 1 12 7 John Adamsen Strøby Egede DKW - (500 Ccm) 1838 1 12 9 J. Peder Jensen Sorø BSA M20 - (500 Ccm)...

Løvfaldsløb 2010 – Klasse 2

Startnr Deltager Deltager By Motorcykel Årgang Klasse Lørdag Søndag Total 70 Jens Hald Kaj V. Pedersen Randers HD 1000 1929 2 7 6 13 67 Erling Sandahl Sørensen Inga Sørensen Vallensbæk Indian Scout 1926 2 19 7 26 83 Ole Kyhl Allan Jensen Tåstrup/Brøndby Rene Gillet...

Bliv medlem
Meld dig ind i DVM og modtag vores medlemsblad 6 gange om året.


Nye medlemmer kan købe bogen "Danmarks Veteran Motorcykleklub gennem 50 år" for kun 100 kr.

Klubmedlemmer kan deltage i vores lukkede Facebook gruppe
Klubmedlemmer kan deltage i vores lukkede Facebook gruppe


Andre kan følge med i vores åbne Facebook gruppe

4 dage siden

Danmarks Veteran Motorcykleklub

Skagenløbet 2018 med 50 års jubilar ... Læs mereLæs mindre

Læs på Facebook

2 uger siden

Danmarks Veteran Motorcykleklub
Læs på Facebook
Egeskov slot
Herning Stumpemarked
Veteranimporten
GF Forsikring
Stubbekøbing
Iversens
Alm Brand Bank
Ingana
Aarhus Nimbus
DVM
Lommelev
Motel Wittrup
Aqua Nife
X