Skagenløbet 2014 – Klasse 3

  DVM Skagenløbet 2014 Resultater Kører           Klasse  3 By/Land Startnr Plac Dg-1 Dg-2 Dg-3 *Total Karl Erik Brejnbjerg Tørring 146 1 34 39 20 93 Peter Willum Nielsen Frederikssund 169 2 18 54 40 112 Lillan Willum Nielsen Næstved 170 3 17 59 39 115 Carsten Knudsen...

Skagenløbet 2014 – Klasse 4

  DVM Skagenløbet 2014 Resultater Kører           Klasse  4 By/Land Startnr Plac Dg-1 Dg-2 Dg-3 *Total Jens W. Hansen/Claus Wiegaard Jægerspris 112 1 35 12 6 53 Carsten Jørgensen/Bente Jørgensen Hedehusene 145 2 27 40 19 86 Ole Kyhl/Allan Jensen Taastrup 144 3 25 44...

Skagenløbet 2014 – Klasse 5

    DVM Skagenløbet 2014    Resultater Kører           Klasse  5 By/Land Startnr Plac Dg-1 Dg-2 Dg-3 *Total Erik Møller Silkeborg 52 1 27 23 9 59 Kaj V. Pedersen Randers C 115 2 7 68 3 78 Jens Secher Hald Randers SØ 116 3 12 67 2 81 Alex Juul Hansen Odense S 76 4 29...

Fladtankerløbet 2013

Vedr.præmie uddeling ved Fladtankerløbet 2013 var der tale om lodtrækning, så derfor ingen resultater.

Jyllandsløbet 2013 Klasse 1

  Klasse1: løbsnr Klasse navn Point         42 1 Henning Petersen 6 64 1 Ove Knudegård 6 72 1 Jens Secher Hald 8 31 1 Bendt Secher 10 49 1 Edmund Andersen 10 62 1 Knud Mikkelsen 10 73 1 Kaj V. Pedersen 10 36 1 Max Lunau 12 87 1 Gert Møller Pedersen 12 3 1 Helle Storm...

Jyllandsløbet 2013 Klasse 2

  Klasse 2: Placering løbsnr Kl. navn Point           1 61 2 Anders Peder Larsen/Inge Merethe Larsen 13 2 70 2 Torben Carlsen/KarinCarlsen 14 3 65 2 Erik Pedersen/ Maria M. Vistrup 16 4 1 2 Martin Knudsen/Bente Knudsen 17 5 59 2 Villy Mortensen/Nanna Mortensen 17 6 2...

Løvfaldsløbet 2013 Klasse 1

  Klasse 1: S-Nr Deltager:       Observatør:   By Model: År: kl. Lørdag Søndag Total 38 Bernt Linder - Madsen   Greve Harley Davidson 1920 1 44 4 48 39 Michael Linder - Madsen    Greve Harley Davidson 1922 1 49 4 53 11 Ole Kristian Sommer   København Ø Nimbus 1923 1...

Løvfaldsløbet 2013 Klasse 2

  Klasse 2: S-Nr Deltager: Observatør: By Model: År: kl. Lørdag Søndag Total 55 Ivan B. Petersen Ida Fog Petersen Karlsunde Harley Davidson 1927 2 31 22 53 36 Dorte Carmel Sofie Carmel Roskilde Harley Davidson 1923 2 61 5 66 37 Steen Carmel  Kasper Andersen Roskilde...

Egeskovløbet 2013 – Klasse 1

*DVM*  Egeskov-2013 Resultatliste     Kører           Klasse  1 By/Land Startnr Plac *Total Hans Erik Hemmingsen Årslev 13 1 12 Otto V. Lassen Roskilde 35 2 13 Sara Pagh Kofoed Valby 53 3 14 Poul Bay Rasmussen Søborg 115 4 14 Jan Hedeager Lunderskov 117 4 14 Skjold...

Egeskovløbet 2013 – Klasse 2

*DVM*  Egeskov-2013 Resultatliste     Kører           Klasse  2 By/Land Startnr Plac *Total Niels Palle Nielsen/Tina Nielsen Nyborg 37 1 12 Erik Laursen/Anita Lassen Horsens 67 2 14 Jens Secher Hald/Rita Hald Randers SØ 41 3 17 Henning Nielsen/Bente Sørensen Havndal...

Bliv medlem
Meld dig ind i DVM og modtag vores medlemsblad 6 gange om året.


Nye medlemmer kan købe bogen "Danmarks Veteran Motorcykleklub gennem 50 år" for kun 150 kr.

Aqua Nife
Aarhus Nimbus
GF Forsikring
Iversens
DVM
Thisted Forsikring
Alm Brand Bank
Veteranimporten
Stubbekøbing
Lommelev
X