Egeskovløbet 2013 – Klasse 3

*DVM*  Egeskov-2013 Resultatliste     Kører           Klasse  3 By/Land Startnr Plac *Total Torben Carlsen Kolding 22 1 7 Flemming Holm Andersen Haderslev 20 2 9 Kasper Andersen Randers C 110 3 16 Per Nymark Randers NØ 28 4 17 Jacob Andersen Randers NV 106 5 17 Juan...

Egeskovløbet 2013 – Klasse 4

*DVM*  Egeskov-2013 Resultatliste     Kører           Klasse  4 By/Land Startnr Plac *Total Mikael Nordstrøm/Amalie Falk Magnussen Ans By 76 1 16 Bent Christensen/Margit Christensen Sydals 18 2 18 Søren Weibel/Pia Weibel Nykøbing M 40 3 19 Willy Jensen/Lars-Henrik...

Skagenløbet 2013 – Klasse 1

*DVM*  Skagen-2013 Resultatliste           Kører           Klasse  1 By/Land Startnr Plac Dg-1 Dg-2 Dg-3 *Total Heinz Kindler/Rolf Kehrans "van driver" Tyskland 2 1 36 70 27 133 Erik Kristensen Hillerød 6 2 43 78 144 265 Stephen Møller Fredericia 12 3 83 91 94 268...

Skagenløbet 2013 – Klasse 2

*DVM*  Skagen-2013 Resultatliste             Kører           Klasse  2 By/Land Startnr Plac Dg-1 Dg-2 Dg-3 *Total Finn Nygaard Andersen Løgstør 127 1 72 88 38 198 Nikolaj Bagge Ølstykke 139 2 37 112 50 199 Hans Erik Hemmingsen Årslev 30 3 99 25 79 203 Egon Nielsen...

Skagenløbet 2013 – Klasse 3

*DVM*  Skagen-2013 Resultatliste           Kører           Klasse  3 By/Land Startnr Plac Dg-1 Dg-2 Dg-3 *Total Karl Erik Brejnbjerg Tørring 150 1 64 40 27 131 Eigil Nygaard Andersen Aars 129 2 72 81 43 196 Svenning Nygaard Andersen Løgstør 128 3 71 83 50 204 Jens...

Skagenløbet 2013 – Klasse 4

*DVM*  Skagen-2013 Resultatliste           Kører           Klasse  4 By/Land Startnr Plac Dg-1 Dg-2 Dg-3 *Total Jørgen Møller/Else Schneider Århus N 58 1 35 46 104 185 Bent Granberg/Rolf Barry-Berg Norge 83 2 41 83 95 219 Henning Nielsen/Bente Sørensen Havndal 39 3 33...

Skagenløbet 2013 – Klasse 5

*DVM*  Skagen-2013 Resultatliste           Kører           Klasse  5 By/Land Startnr Plac Dg-1 Dg-2 Dg-3 *Total Erik Møller Silkeborg 35 1 20 44 9 73 Kaj V. Pedersen Randers C 21 2 68 37 17 122 Jens Secher Hald Randers SØ 22 3 68 37 17 122 Ib Østergaard Hinnerup 208 4...

Fladtankerløbet 2012 Klasse 2

Klasse 2  Startnummer   Navn                              Strafpoint       Placering 48        Preben V. Jensen/Anne jensen               10        1 47        Christian Schmidt/Edith Schmidt            12        2 18        Jørgen Møller/Else Møller                  ...

Fladtankerløbet 2012 Klasse 1

  Klasse 1 Startnummer Navn Strafpoints Placering 6 Jens Hald 4 1 56 Niels Knudsen 10 2 27 Arne Møller Bramsen 14 3 28 Steen Petersen 14 4 41 Gunnar Tveskov 22 5 31 Mads Baagø Hartmann 26 6 19 Stig Hansen 29 7 10 Karl Erik Brejnbjerg 32 8 14 Michael M. Pedersen 34 9...

Løvfaldsløb 2012 – Klasse 2

Startnr Deltager: Observatør: By Model: År: Kl. Lørdag Søndag Samlet 17 Torben Seierø Anne Seierø Greve HD 1925 2 10 32 42 39 Jems s. Hald Kaj V. Pedersen Randers HD 1929 2 19 36 55 4 Preben V. Jensen Anne Jensen Borup BSA 1933 2 59 23 82 5 Christian Schmidt Anne...

Bliv medlem
Meld dig ind i DVM og modtag vores medlemsblad 6 gange om året.


Nye medlemmer kan købe bogen "Danmarks Veteran Motorcykleklub gennem 50 år" for kun 150 kr.

Lommelev
Stubbekøbing
Iversens
Thisted Forsikring
Aarhus Nimbus
GF Forsikring
DVM
Alm Brand Bank
Veteranimporten
Aqua Nife
X