6 – 7 – 8 september

Fredag:
Mødested, start og mål                 
Hotel Klinten 
Søndervej 8                  
4673 Rødvig Stevns

Ankomst fra                                          kl.15:00
Maskinkontrol                                      kl. 17:00 – 19:00
Middag                                                   kl. 19:00

Lørdag:
Morgenmad                                          kl. 07:00
Maskinkontrol                                      kl. 07:00 – 08:00
Slutinstruktion                                     kl. 08:15

De to første deltagere starter         kl. 08:30

Middag                                                   kl. 19:00

Søndag
Morgenmad                                          kl. 07:00
De to første deltagere starter          kl. 08:30
Mål og sandwich                                 kl. ca. 12:00

Startliste

StartnrDeltager:ByModel:År:
1Jørgen MøllerÅrhusNimbus1937
2Jacob Møller SvenningsenÅrhusHarley-Davidson1928
3Einar Hartvig & Linda NielsenLejreVelocette1937
4Preben V. Jensen & Anne Lund JensenBorupBSA1930
5Christian Schmidt & Lene LarsenBorupBSA1928
6Jette SøndergaardHobroBSA1932
7Karl SøndergaardHobroBSA1930
8Lars KlitgaardSlagelseNimbus1934
9Lauritz LindHillerødHarley-Davidson1916
10Peter LindHillerødIndian1926
11Otto V. LassenRoskildeHarley-Davidson1930
12Ole JensenGørslevRoyal Enfield1930
13Max LunauNæstvedNimbus1939
14Poul JørgensenRingstedFN1931
15Lars Sørensen & Helle Storm SørensenMariagerNimbus1934
16Erik Kristensen & Alice KristensenHillerødNimbus1937
17Erling NielsenRandersIndian1930
18Karsten AndersenRandersHarley-Davidson1930
19Frede West & Annie WestHedehuseneHarley-Davidson1930
20Carsten JørgensenHedehuseneAriel1930
21Ole Kyhl & Allan JensenTåstrupHarley-Davidson1931
22Ole Kristian SommerBagsværdNimbus1938
23Henning PetersenKøgeNimbus1939
24Matti VedersøGlumsøNimbus1938
25Hans-Ebbe Carmel & Kirsten CarmelRskildeHarley-Davidson1930
26Dorte  Carmel & Marie CarmelRoskildeHarley-Davidson1923
27Steen CarmelRoskildePeugeot1934
28Kasper Cravach Andersen Mathias LanderHedenstedHarley-Davidson1926
29Niels AndersenBrøndby StrandNimbus1927
30Giv Andersen & Ida-Marie AndersenBrøndby StrandNimbus1939
31Gøran SvenssonSverigeNorton1938
32Poul SøndergaardSverigeNimbus1935
33Finn B. Larsen & Winnie LarsenSlangerupHarley-Davidson1930
34Claus Christensen & Kasper ChristensenSlangerupBSA1926
35Johnny NøraaHolbæk Nimbus1924
36Kai Petersen & Anne WaageHolbæk Nimbus1926
37Frank HansenHolbækNimbus1924
38Leif Obbekær Hansen & Dagny HansenOdenseHarley-Davidson1932
39Peder HansenSvendborgNimbus1927
40Carsten KnudsenHolbæk Norton1939
10Jørgen Bang Jensen & Poul BangSvinningeHarley-Davidson1934
12Henning Bang-JensenKalundborgBSA1934
13Poul Bay RasmussenBagsværdNimbus1935
44Bernt Linder-MadsenGreveHarley-Davidson1922
45Lars Møller v& Anders JørgensenDragørHarley-Davidson1934
46Claus BoropDragørHarley-Davidson1932
47Lars HillebrandSolrøs StrandAJS1931
48Arki HansenSoplrød StrandCalthorpe1931
49Ivan BeitzelHvidovreMatchless1928
50Stig Hansen & Lene HansenHillerødBSA1931
51Skjold PaghKøge Nimbus 1939
52Lars AndersenJystrupAJS 1931

Tidligere løbssteder & arrangører

Løvfaldsløb1971 – 2019
ÅrStedArrangører
1971Lejre Kro, KalundborgCharles Nielsen 
1972Enø, KarrebæksmindeSvend, Arne Graversen, Bjørn Emcken
1973Lejre Kro, GildhøjgårdArne Graversen
1974Lejre Kro, GildhøjgårdStig Emcken, Arne Graversen
1975Gilhøjgård, KulhuseStig Emcken
1976GilhøjgårdStig Emcken
1977HvalsøArne Graversen og Keld Poulsen
1978HvalsøArne Graversen og Keld Poulsen
1979HvalsøArne Graversen og Keld Poulsen
1980HvalsøArne Graversen og Keld Poulsen
1981HvalsøArne Graversen og Keld Poulsen
1982HvalsøArne Graversen og Keld Poulsen
1983HvalsøIb Baunsgaard og Keld Poulsen
1984HolbækOtto V Lassen, Torben Pedersen, Per Bødker
1985RoskildeOtto V Lassen, Torben Pedersen, Per Bødker
1986FrederiksundKurt Søgaard, Kjeld Jensen, Henning Karstensen
1987SkodborgThorkild Nielsen, Henning Karstensen
1988KøgeTh. Andersen, Palle Buus
1989GlostrupThorvald Andersen, Ole Sørensen
1990GlostrupThorvald Andersen
1991GlostrupThorvald Andersen
1992GlostrupThorvald Andersen
1993GlostrupThorvald Andersen
1994GlostrupThorvald Andersen
1995SengeløseThorvald Andersen
1996GlostrupThorvald Andersen
1997GlostrupThorvald Andersen
1998TølløseKarl Dresler
1999Holbæk Preben Hjorth
2000RoskildeStig Emcken, Charles Nielsen med flere.
2001SkodsborgHenning Karstensen
2002Tåstrup Stig Emcken, Ole Kyhl, Allan Jensen
2003RoskildeHenning Karstensen
2004BallerupLars Børge Andersen
2005BallerupLars Børge Andersen
2006HerfølgeErik Kristoffersen, Henning Pedersen, Egon Nielsen
2007Nykøbing SjællandErik Kristoffersen, Henning Pedersen, Egon Nielsen
2008SkælskørErik Kristoffersen, Henning Pedersen, Egon Nielsen
2009SlangerupErik Kristoffersen, Henning Pedersen, Egon Nielsen
2010KalundborgErik Kristoffersen, Henning Pedersen, Egon Nielsen
2011KøgeJohnny Christensen Skjold og Sara Pagh
2012KarrebæksmindeSkjold Pagh med flere
2013KøgeSkjold Pagh med flere
2014Karrebæks mindeSkjold pagh med flere
2015SaxkøbingJan Lund Jørgensen
2016TisvildelejeEgon Nielsen, Ole Kyhl, Allan Jensen
2017TisvildelejeKurt Jensen med flere
2018KalundborgKurt Jensen med flere
2019Rødvig StevnsEgon Nielsen. Lisbeth Petersen, Henning Frederiksen

Sponsorer

Brdr. Stevns MC Hårlev


X