Så foreligger deltagerlisten til årets Fladtankerløb på Samsø.

Start  Kører Motorcykel Årgang
1 Kurt Hansen Harley-Davidson 1925
2 Margit Øllegaard Hansen Indian 1925
3 Hans-Ebbe  Carmel Henderson 1922
Kirsten Carmel
4 Bent Rye BSA 1926
5 Helle Storm  Sørensen Terrot 1927
6 Lars Sørensen Indian 1919
Hans Storm Sørensen
7 Allan Braad  Jensen BSA 1925
Margit Jensen
8 Ole  Jensen Royal Enfield 1925
9 Kurt  Svendsen Triumph 1922
10 Leif Obbekær  Hansen Husqvarna 1927
Dagny Hansen
11 Lars Klitgaard Humber 4 1/2 HP 1922
12 Lars Hillebrand Harley-Davidson 1923
Arki Hansen
13
14 Karl Søndergaard BSA 1927
15 Karl Erik Brejnbjerg Indian 1920
Benda Brejnbjerg
16 Jan Hansen Austral 1923
17 John Nyby Indian 1924
18 Sten Sand Indian 1927
19 Erling Nielsen Nimbus 1924
20 Karl Dresler Terrot 1926
21 Svend Erik Holm Triumph 1914
22 Jørgen Durup FN 1924
23 Evald Henneberg Rudge 1926
24 Hans Jørgen Brøcher James 1920
25 Erik Hansen Harley-Davidson 1927
26 Mogens Brøcher Henderson 1917
27 Peter Carroll Velocette 1926
28 Jens Nielsen BSA 1927
Jonna Nielsen
29 Edvard  Noszczyk BSA 1927
Astrid Noszczyk
30 Jørgen Møller Nimbus 1922
Else Schneider
31 Peder Jensen BSA 1922
Hanne Bärtschi
32 Sven Erik Sørensen Victoria 1923
33 Finn B  Larsen Harley-Davidson 1926
Winnie Larsen
34 Villy Pilgaard BSA 1920
35 Henning Petersen Nimbus 1923
36 Ole Kristian Sommer Nimbus 1923
37 Svend Erik Outzen Harley-Davidson 1925
Jette Outzen
38 Torben Carlsen BSA 1926
39 Erik Laursen BSA 1926
Anita lassen
40 Laurits Lind Harley-Davidson 1916
41 Peter Lind Indian 1926
42 Henning Nielsen Rudge 1925
43 Bente Sørensen BSA 1927
44 Henrik Houmøller Nimbus 1921
45 Chr. B. Petersen Triumph 1927
Hanne C. Petersen
46 Per Alvin Jørgensen Triumph 1917
47 Steen Hadberg Petersen Rex 1925
48 Arne Møller Bramsen Monet Goyon 1923
49 Ralf Thorvald Norton 1927
50 Gorm Thyge Wæhrens Nimbus 1925
Kirsten Wæhrens
51 Kai Pedersen Nimbus 1926
Anne Waage
52 Jørgen Bang  Jensen Henderson 1924
53 Lisbeth Petersen Nimbus 1927
54 Edward Jensen Harley-Davidson 1926

 

Program

Onsdag

Camping pladsen er åben fra onsdag før løbet til onsdag eftermiddag længere.
Klubhuset bruges fredag – søndag kl. 15.00.
Campingkøkken er åbent for campister

 

Fredag

Maskinkontrol fra kl. 16.00 til 18.00.
Kl. 19. er der fælles grill for tilmeldte for 100,-.

Lørdag

Morgenmad fra kl. 7.30 til kl. 9.30.

Maskinkontrol: kl. 8.00-9.00.
Start på havnen ved Kolby Kås Færgekro kl. 10.00
Frokost på Teknisk Museum
Eftermiddagspause i Nordby gamle Købmandshandel.
Mål havnen ved Kolby Kås Færgekro.
Festmiddagen starter kl. 19.00 på campingpladsen.

Søndag

Brunch søndag kl. 08.00 – 11.00 kræver tilmelding 35 kr.
Søndag kl. 10 –13 kan Moto Guzzi samling fra 1926 – 1984 beses på Agerup 2

X