Løvfaldsløbet 2013 Klasse 1

  Klasse 1: S-Nr Deltager:       Observatør:   By Model: År: kl. Lørdag Søndag Total 38 Bernt Linder - Madsen   Greve Harley Davidson 1920 1 44 4 48 39 Michael Linder - Madsen    Greve Harley Davidson 1922 1 49 4 53 11 Ole Kristian Sommer   København Ø Nimbus 1923 1...

Løvfaldsløbet 2013 Klasse 2

  Klasse 2: S-Nr Deltager: Observatør: By Model: År: kl. Lørdag Søndag Total 55 Ivan B. Petersen Ida Fog Petersen Karlsunde Harley Davidson 1927 2 31 22 53 36 Dorte Carmel Sofie Carmel Roskilde Harley Davidson 1923 2 61 5 66 37 Steen Carmel  Kasper Andersen Roskilde...

Egeskovløbet 2013 – Klasse 1

*DVM*  Egeskov-2013 Resultatliste     Kører           Klasse  1 By/Land Startnr Plac *Total Hans Erik Hemmingsen Årslev 13 1 12 Otto V. Lassen Roskilde 35 2 13 Sara Pagh Kofoed Valby 53 3 14 Poul Bay Rasmussen Søborg 115 4 14 Jan Hedeager Lunderskov 117 4 14 Skjold...

Egeskovløbet 2013 – Klasse 2

*DVM*  Egeskov-2013 Resultatliste     Kører           Klasse  2 By/Land Startnr Plac *Total Niels Palle Nielsen/Tina Nielsen Nyborg 37 1 12 Erik Laursen/Anita Lassen Horsens 67 2 14 Jens Secher Hald/Rita Hald Randers SØ 41 3 17 Henning Nielsen/Bente Sørensen Havndal...

Egeskovløbet 2013 – Klasse 3

*DVM*  Egeskov-2013 Resultatliste     Kører           Klasse  3 By/Land Startnr Plac *Total Torben Carlsen Kolding 22 1 7 Flemming Holm Andersen Haderslev 20 2 9 Kasper Andersen Randers C 110 3 16 Per Nymark Randers NØ 28 4 17 Jacob Andersen Randers NV 106 5 17 Juan...

Egeskovløbet 2013 – Klasse 4

*DVM*  Egeskov-2013 Resultatliste     Kører           Klasse  4 By/Land Startnr Plac *Total Mikael Nordstrøm/Amalie Falk Magnussen Ans By 76 1 16 Bent Christensen/Margit Christensen Sydals 18 2 18 Søren Weibel/Pia Weibel Nykøbing M 40 3 19 Willy Jensen/Lars-Henrik...

Fladtankerløbet 2013 – Startliste

Fladtankerløbet 2013          Nr Navn kører/observ By Motorcykel Årgang Starttid Betalt beløb 1 Lars Klitgaard  Bagsværd  Anglo Dane  1913 9,3 175 2 Elsine Møller  Ikast New  Hudson  1914 9,31 175 3 Svend Kusk  Ikast New  Hudson  1914 9,32 175 4 Laurits Lind ...

Løvfaldsløbet 2013 – den 14. – 15. september 2013

  Løvfaldsløbet 2013 – den 14. – 15. september  2013   Løbets start og mål er på Hotel Hvide Hus, Strandvejen 111, 4600 Køge.   Det er også der, vi overnatter. Vi skal bo i dobbeltværelser. 3 sengs stuer kan arrangeres, men der er ikke prisreduktion. Startgebyret er i...

Starttider Jyllandsløbet

  Så er starttiderne til Jyllandsløbet, vi har sendt mail og til dem uden mailadresser et brev. Hvis ikke du som deltager har modtaget nogen af delene, så ring til Jens Siig på 40193965. Nr Kl. Navn Kører/observatør By Motorcykel Starttid Spise 1 2 Martin...

Skagenløb 2013 – Uldum & Næstved

Skagenløb 2013 – Uldum & Næstved

Optagelser fra Uldum (ved Vejle) - En film fra www.sketogset.dk https://youtu.be/zU6Ovs_E4IM     Billedserie fra Næstved (YouTube): https://youtu.be/UUfa5Me5y1w    

Skagenløbet 2013 – Klasse 1

*DVM*  Skagen-2013 Resultatliste           Kører           Klasse  1 By/Land Startnr Plac Dg-1 Dg-2 Dg-3 *Total Heinz Kindler/Rolf Kehrans "van driver" Tyskland 2 1 36 70 27 133 Erik Kristensen Hillerød 6 2 43 78 144 265 Stephen Møller Fredericia 12 3 83 91 94 268...

Skagenløbet 2013 – Klasse 2

*DVM*  Skagen-2013 Resultatliste             Kører           Klasse  2 By/Land Startnr Plac Dg-1 Dg-2 Dg-3 *Total Finn Nygaard Andersen Løgstør 127 1 72 88 38 198 Nikolaj Bagge Ølstykke 139 2 37 112 50 199 Hans Erik Hemmingsen Årslev 30 3 99 25 79 203 Egon Nielsen...

Skagenløbet 2013 – Klasse 3

*DVM*  Skagen-2013 Resultatliste           Kører           Klasse  3 By/Land Startnr Plac Dg-1 Dg-2 Dg-3 *Total Karl Erik Brejnbjerg Tørring 150 1 64 40 27 131 Eigil Nygaard Andersen Aars 129 2 72 81 43 196 Svenning Nygaard Andersen Løgstør 128 3 71 83 50 204 Jens...

Skagenløbet 2013 – Klasse 4

*DVM*  Skagen-2013 Resultatliste           Kører           Klasse  4 By/Land Startnr Plac Dg-1 Dg-2 Dg-3 *Total Jørgen Møller/Else Schneider Århus N 58 1 35 46 104 185 Bent Granberg/Rolf Barry-Berg Norge 83 2 41 83 95 219 Henning Nielsen/Bente Sørensen Havndal 39 3 33...

Skagenløbet 2013 – Klasse 5

*DVM*  Skagen-2013 Resultatliste           Kører           Klasse  5 By/Land Startnr Plac Dg-1 Dg-2 Dg-3 *Total Erik Møller Silkeborg 35 1 20 44 9 73 Kaj V. Pedersen Randers C 21 2 68 37 17 122 Jens Secher Hald Randers SØ 22 3 68 37 17 122 Ib Østergaard Hinnerup 208 4...

Fladtankerløbet 2012 Klasse 2

Klasse 2  Startnummer   Navn                              Strafpoint       Placering 48        Preben V. Jensen/Anne jensen               10        1 47        Christian Schmidt/Edith Schmidt            12        2 18        Jørgen Møller/Else Møller                  ...

Fladtankerløbet 2012 Klasse 1

  Klasse 1 Startnummer Navn Strafpoints Placering 6 Jens Hald 4 1 56 Niels Knudsen 10 2 27 Arne Møller Bramsen 14 3 28 Steen Petersen 14 4 41 Gunnar Tveskov 22 5 31 Mads Baagø Hartmann 26 6 19 Stig Hansen 29 7 10 Karl Erik Brejnbjerg 32 8 14 Michael M. Pedersen 34 9...

Bliv medlem
Meld dig ind i DVM og modtag vores medlemsblad 6 gange om året.


Nye medlemmer kan købe bogen "Danmarks Veteran Motorcykleklub gennem 50 år" for kun 150 kr.

GF Forsikring
DVM
Aqua Nife
Stubbekøbing
Herning Stumpemarked
Ingana
Iversens
Aarhus Nimbus
Alm Brand Bank
Andersen Nimbus
Thisted Forsikring
X