Jyllandsløb 2009 – Klasse 3 (grusvej)

Jyllandsløbet 2009 - Klasse 3(grusvej)   Resultatliste     Kører By/Land Startnr Placering Point Karl Søndergaard Hobro 9 1 39 Jette V. Søndergaard Hobro 10 2 39 Marc Søndergaard Randers C 7 3 45 Martin Søndergaard Hobro 8 4 45 Bjarne Kjældgaard Erslev 81 5 46 Jens...

Jyllandsløb 2009 – Klasse 2 (asfalt vej og observatør)

Jyllandsløbet 2009 - Klasse 2(asfalt vej og observatør)   Resultatliste     Kører By/Land Startnr Placering Point Christian Christensen/Eva Christensen Tjele 28 1 47 Erling Nielsen/Inger Nielsen RandersNV 51 2 76 Preben Nielsen/Lisbeth Nielsen Hørning 50 3 77 Lars...

Jyllandsløb 2009 – Klasse 1 (asfalt vej)

Jyllandsløbet 2009 - Klasse 1 (asfalt vej)   Resultatliste     Kører By/Land Startnr Placering Point Stephen Møller ÅrhusC 49 1 40 Svend Kusk Ikast 48 2 42 Pia Christensen Tjele 27 3 47 Jan Engelbrechtsen Blokhus 91 4 47 Margit Holm Langå 74 5 47 Mogens Brøcher Viborg...

Startstedsledere – Stjerneløb d. 17. juni

Så er der kommet startsteds ledere til Midtsjællands stjerneløb d. 17. juni.Se mere i kalenderen.Startsteds ledere: Jens Peter HansenNæstvedvej 40, 4160 GelstedTlf. 55502324Steen Carmel Ryttergårdsvej 94000 RoskildeTlf. 46733709Kurt Jensenmail :...

Veteranen & Post Danmark

Veteranen & Post Danmark

Vi har i dag (d. 10 juni) udsendt Veteranen for Juni 2009.Vi betaler Post Danmark for at sørge for forsendelsen af bladet, herunder påtrykning af modtager oplysninger. Dette kikser med jævne mellerum for dem.Denne gang har Rita fået 8 blade retur fra Post Danmark, som...

Skagensløb 2009 – Klasse 5

Klasse-5 Skagenløbet 2009 Resultatliste             Kører Klasse 5 By/Land Startnr Plac Dg-1 Dg-2 Dg-3 *Total Alex Juul Hansen Odense S 99 1 10 19 12 41 Knud Mikkelsen ÅrhusC 119 2 8 30 4 42 Arne Kristensen/Karl Erik Holt Ringkøbing 100 3 8 34 3 45 Gunnar...

Skagensløb 2009 – Klasse 4

Klasse-4 Skagenløbet 2009 Resultatliste             Kører Klasse 4 By/Land Startnr Plac Dg-1 Dg-2 Dg-3 *Total Morten Holm Andersen/Henriette Holm Andersen København N 140 1 17 28 24 69 Jens W. Hansen/Anita Hansen Jægerspris 166 2 24 43 19 86 Niels Arne Andersen/Skjold...

Skagensløb 2009 – Klasse 3

Klasse-3 Skagenløbet 2009 Resultatliste             Kører Klasse 3 By/Land Startnr Plac Dg-1 Dg-2 Dg-3 *Total Sara Pagh Kofoed København V 142 1 16 28 23 67 Lars Andersen Jystrup 141 2 16 33 23 72 Michael M. Pedersen Randers 108 3 42 39 25 106 Gert Møller Pedersen...

Skagensløb 2009 – Klasse 2

Klasse-2 Skagenløbet 2009 Resultatliste             Kører Klasse 2 By/Land Startnr Plac Dg-1 Dg-2 Dg-3 *Total Gurli Vittrup Roskilde 57 1 30 45 27 102 Vagn Hansen Roskilde 58 2 31 45 29 105 Henning Petersen Køge 53 3 33 35 49 117 Henrik Houmøller Arden 40 4 32 74 14...

Skagensløb 2009 – Klasse 1

Klasse-1 Skagenløbet 2009 Resultatliste             Kører Klasse 1 By/Land Startnr Plac Dg-1 Dg-2 Dg-3 *Total Erik Kristensen Hillerød 15 1 55 56 19 130 Svend Kusk Ikast 2 2 53 109 11 173 Jan Crilsen Frederikshavn 3 3 58 108 10 176 Stephen Møller ÅrhusC 1 4 59 109 11...

Egeskovløbet 2008 – Alle klasser

Egeskov 2008 *RESULTATLISTE*   Kører     Klasse  1           By/land Startnr  Plac. Point Jens Secher Hald Randers         75 1 11 Jan Svane Crilsen Frederikshavn   80 2 11 Otto V. Lassen Roskilde        94 3 12 J.Nordbæk Christensen Gadbjerg        126 4 16 Hans Erik...

Jyllandsløbet 2008 – Alle klasser

Kører           Klasse  1 By/Land Startnr Plac Points Karl Erik Brejnbjerg Tørring         47 1 47 Torben Carlsen Kolding         35 2 94 Else J. Holm Andersen Haderslev       33 3 95 Flemming Holm Andersen Haderslev       32 4 96 Jens Schjødt Malling         69 5 114...

Skagensløbet 2008 – Alle klasser

Kører           Klasse  1 By/Land Startnr Plac Dg-1 Dg-2 Dg-3 *Total Hans Peter Olsen Solrød Strand   10 1 25 33 57 115 Jørn Skrøder Jensen Vojens          5 2 50 50 117 217 Kai Beck/Jørgen Andresen Haderslev       4 3 43 53 155 251 Svend Kusk Ikast           1 4 104...

Egeskovløbet 2007 – Alle klasser

  Kører     Klasse  1           By/land Startnr  Plac. Point Ole Hermansen Randers         42 1 12 Bjarne Skov Andersen Skjern          140 2 23 Viggo J. Jensen Struer          176 3 24 Erik Findstrøm Haslev          124 4 28 Svend  Kusk Ikast           100 5 34 Signe...

Skagensløbet 2007 – Alle klasser

Skagenløbet Resultatliste           Kører           Klasse  1 By/Land Startnr Plac Dg-1 Dg-2 Dg-3 *Total Kai Beck Haderslev      3 1 27 27 74 128 Jørgen Jensen Solrød Str.  28 2 45 27 61 133 Stephen Møller Ikast          2 3 80 100 23 203 Arne Møller Bramsen...

Løvfaldsløbet 2006

S-Nr Deltager: Observatør: By Model: År: kl. Start tid Straf 1 Hans Olsen Solrød Strand Indian Power Plus 1919 2 10:00 77 2 Ebbe Carmel Kirsten Carmel Roskilde Hendersen 1922 4 10:01 51 3 Otto Lassen Roskilde Harley Davidson 1930 2 10:02 25 4 Willy Jensen Lars Henrik...

Egeskovløbet 2006 – Klasse 1 & 2

  Kører     Klasse  1          By/land Startnr. Plac. Point Arne Ousted Hedehusene     160 1 8 John K. Baandrup Herning        161 2 8 Svend Aage Hansen Nibe           132 3 10 Erik Møller/Jonna Møller Silkeborg      158 4 11 Niels Peter Villadsen/Svend Stilling...

Jyllandsløbet 2006 – Klasse 2

Kører           Klasse  2 By/Land Startnr Plac Point Ib Østergaard/Conny Østergaard Hinnerup       29 1 7 Lars Henrik Sørensen/Kristine Sørensen/Hans Mariager       57 2 9 Carsten M. Elkjær/Kirsten Østergård Skanderborg    32 3 10 Helle Storm Sørensen/Marie Sørensen...

Jyllandsløbet 2006 – Klasse 1

Kører           Klasse  1 By/Land Startnr Plac Point Jens Secher Hald Randers        23 1 7 Kaj V. Pedersen Randers        24 2 7 Torben Carlsen Kolding        15 3 10 Flemming Holm Andersen Haderslev      16 4 10 John Michael Olsen Ålestrup       67 5 10 Johnny...

Bliv medlem
Meld dig ind i DVM og modtag vores medlemsblad 6 gange om året.


Nye medlemmer kan købe bogen "Danmarks Veteran Motorcykleklub gennem 50 år" for kun 100 kr.

Aqua Nife
Ingana
GF Forsikring
Egeskov slot
Iversens
Lommelev
Stubbekøbing
Veteranimporten
Alm Brand Bank
DVM
Aarhus Nimbus
X